ZADZWOŃ JUŻ TERAZ!+48 22 123 83 69
Praca Niemcy - Dungito.pl

Jak znaleźć pracę w Niemczech bez znajomości języka?

Praca w Niemczech bez języka kusi osoby, które poszukują lepiej płatnej pracy na podstawowych stanowiskach lub specjalistów w swojej dziedzinie, ale niezbyt dobrze władających niemieckim. Dobra wiadomość jest taka, że w wielu zawodach Polacy mogą znaleźć zatrudnienie. Dotyczy to szczególnie prac budowlanych, obsługi pojazdów mechanicznych, pracy na produkcji czy w fabrykach. Jak znaleźć pracę w Niemczech bez znajomości języka? Podpowiadamy!

Praca w Niemczech bez znajomości języka – od zaraz!

Tego typu oferta brzmi atrakcyjnie ze względu na możliwość poprawienia swojego statusu materialnego bez konieczności uczenia się trudnego języka, jakim jest niemiecki. O ile aplikowanie przez polską agencję jest dobrym pomysłem, warto wybrać taką, która dba o swoich pracowników na każdym etapie.

Bez znajomości języka szczególnie ważne jest obustronne zaufanie. Pracownik musi mieć pewność, że zostaje zatrudniony legalnie, ma opłacone świadczenia zdrowotne, a warunki współpracy są bezpieczne i komfortowe. W ten sposób działa Dungito– agencja, która troszczy się o wszelkie formalności oraz kontakt z potencjalnym pracodawcą. Zatrudnieni otrzymują informacje w języku polskim, często również mogą liczyć na polskiego koordynatora na miejscu pracy.

Praca bez znajomości języka niemieckiego w Niemczech jest możliwa. Co więcej – wynagrodzenie w porównaniu do polskich stawek będzie z pewnością atrakcyjne. Warto jednak korzystać z okazji przebywania za granicą i szlifować swoje językowe umiejętności. Pozwala to na samowystarczalność, lepsze samopoczucie w czasie wolnym i w końcu – na lepiej płatne stanowisko.

Praca dla par – Niemcy bez znajomości języka

Znajomość niemieckiego nie jest niezbędna, szczególnie jeśli poszukujesz pracy w zawodach związanych z budownictwem (malarz, tapicer, budowlaniec, elektryk, cieśla), pracą na produkcji (to dobry wybór zwłaszcza dla par poszukujących pracy wspólnie) lub związanych ze sprzątaniem.

Chociaż wydaje się, że więcej zawodów bez znajomości języka mogą wykonywać mężczyźni, nie oznacza to, że kobiety emigrujące do Niemiec w celach zarobkowych nie mogą znaleźć legalnego zatrudnienia. Z pomocą agencji pracy mogą zatrudnić się na stanowiskach produkcyjnych, jako osoby sprzątające lub przy zbiorach.

Warto też podkreślić, że często wystarczy znajomość innego języka obcego, aby znaleźć interesujące stanowisko pracy w Niemczech. Najpopularniejszym językiem jest angielski, ale sprawdzą się też inne języki obce – należy poszukiwać ofert ze znajomością wybranego języka.

Zatrudnienie w Niemczech bez języka – najlepszy sposób

Najbezpieczniejszą opcją jest aplikowanie za pośrednictwem polskiej agencji pracy działającej na niemieckim rynku. Dzięki temu wszystkie formalności i obowiązki pracownicze zostaną w sposób przystępny przekazane.

Na polskich serwisach z ogłoszeniami o pracę pojawiają się również oferty, jest to jednak opcja dla osób gotowych na samodzielne weryfikowanie formalności. Kolejną atrakcyjną możliwością jest poszukanie pracy ze znajomością innego języka obcego, nawet na poziomie komunikatywnym.

Zapoznaj się z ofertami.

Opublikowano: 3 lutego 2022

Skontaktuj się
z nami

Bezpośrednie oferty pracy
z Niemiec i Kanady

Main form

Zadzwoń już teraz!

+48 22 123 83 69

Czat