ZADZWOŃ JUŻ TERAZ!+48 22 123 83 69
Praca Niemcy - Dungito.pl

Ile zarabia kierowca autobusu?

Ile zarabia kierowca autobusu?

Ile zarabia kierowca autobusu w Niemczech?

Praca kierowcy autobusu to wymagające zajęcie, które niesie ze sobą dużą odpowiedzialność za bezpieczeństwo pasażerów i pojazdu. Zanim kierowca autobusu wyruszy w trasę, musi upewnić się, że pojazd jest sprawny i bezpieczny. Po wykonaniu tych czynności, kierowca autobusu może zasiąść za kierownicą i rozpocząć podróż. Podczas trasy musi także dbać o bezpieczeństwo w przedziale pasażerskim oraz przestrzeganie rozkładu jazdy i sprzedaż biletów.

Kierowcy autobusów, którzy pracują w transporcie wycieczkowym i turystycznym, mają często dodatkowe obowiązki, takie jak opieka nad bagażem i pasażerami. Mogą również pełnić rolę przewodników wycieczek i zajmować się sprzedażą przekąsek i napojów podczas podróży.

Zarobki kierowcy autobusu w Niemczech

Mediana wynagrodzenia kierowcy autobusu w Niemczech wynosi 2747 EUR brutto. Oznacza to, że 50% kierowców kat. D w Niemczech zarabia średnio od 2497 do 3023 EUR brutto. Warto zaznaczyć, że zarobki kierowców autobusów w Niemczech zależą od wielu czynników, takich jak doświadczenie, region, rodzaj pracy oraz rodzaj trasy. Kierowcy autobusów dalekobieżnych lub międzynarodowych często otrzymują wyższe stawki.

Wynagrodzenie kierowcy autobusu w Polsce

Teraz porównajmy to do wynagrodzenia kierowcy autobusu w Polsce. Mediana wynagrodzenia kierowcy autobusu w Polsce to  4910 zł brutto (3678 zł netto). Średnie rynkowe wynagrodzenie kierowcy autobusu w Polsce wynosi od 4100 zł do 5900 zł brutto (3124 – 4352 zł netto). Warto zwrócić uwagę, że 25% kierowców zarabiało więcej niż 5900 zł brutto (4352 zł netto), podczas gdy 25% kierowców otrzymywało wynagrodzenie niższe niż 4100 zł brutto (3124 zł netto).

Dane: Sedlak & Sedlak

W branży kierowców autobusów w Polsce kobiety stanowią około 7% zatrudnionych na stanowisku kierowcy autobusu.

Zarobki kierowcy autobusu w Niemczech i Polsce różnią się, a wynagrodzenie zależy od wielu czynników. Jak łatwo można zauważyć wynagrodzenie w Niemczech na stanowisku kierowcy autobusu jest ok. 3 razy wyższe niż w Polsce. Praca kierowcy autobusu może być wymagająca. Może także być satysfakcjonująca dla tych, którzy cenią sobie odpowiedzialność za bezpieczeństwo pasażerów, lubią zmiany i podróże.

Zobacz oferty pracy jako: kierowca autobusu Niemcy

Opublikowano: 7 listopada 2023

Skontaktuj się
z nami

Bezpośrednie oferty pracy
z Niemiec i Kanady

Main form

Zadzwoń już teraz!

+48 22 123 83 69

Czat