ZADZWOŃ JUŻ TERAZ!+48 22 123 83 69
Praca Niemcy - Dungito.pl

Dobra praca w Niemczech – sprawdź, którzy pracownicy są poszukiwani!

Niemiecki rynek pracy cieszy się wśród polskich specjalistów dużym zainteresowaniem. Wykwalifikowani fachowcy mogą liczyć na kilkukrotnie wyższe zarobki niż w Polsce, świetną opiekę medyczną oraz pomoc w sytuacji utraty pracy przez siebie lub współmałżonka oraz atrakcyjne benefity. Na jakich specjalistów jest największe zapotrzebowanie? Wymieniamy przedstawicieli zawodów na których czeka dobra praca w Niemczech (również bez języka!).

Dobrze płatna praca w Niemczech – w jakich zawodach szukać zatrudnienia?

Dane z 2021 roku sugerują, że najbardziej pożądanymi pracownikami na niemieckim rynku byli fachowcy zajmującymi się pracami manualnymi. Najczęściej poszukiwani do pracy są osoby wykonujące zawód elektryka, hydraulika, spawacza, ślusarza i stolarza. Wysoko na liście są również stolarze, lakiernicy, mechanicy oraz elektrycy przemysłowi. Zatrudnienie bez trudu powinni znaleźć również doświadczeni operatorzy maszyn CNC oraz malarze budowlani.

Dobrze płatna prace w Niemczech czekają też na osoby, które nie posiadają specjalistycznego wykształcenia, ale np. podejmowały już pierwsze zlecenia na taką pracę. Przykładem są pracownicy produkcji, magazynierzy, kierowcy i pracownicy fizyczni. Często firmy są otwarte na szkolenie nowych pracowników – wystarczą chęci do nauki i ewentualnie znajomość języka.

Dobra praca w Niemczech bez języka – czy to możliwe?

Najczęściej zatrudnienie bez znajomości języka niemieckiego znajdują osoby na stanowiskach fizycznych, w branży budowlanej czy produkcyjnej. Również w transporcie poszukiwani są pracownicy z doświadczeniem, które czasem może wystarczyć do zatrudnienia na dobrych warunkach. Może za to wystarczyć znajomość innego języka obcego – np. do wykonywania prac biurowych, jak i wcześniej wspomnianych zawodów.

Najlepiej opłacane zawody dla specjalistów

Na najbardziej lukratywnych stanowiskach zatrudnieni mogą liczyć na zawrotne kwoty (w setkach tysięcy euro rocznie). Co ciekawe, na szczycie listy nie znajdują się prezesi największych banków, a lekarze.

Lekarz naczelny i ordynator to dwa najlepiej wynagradzane zawody w Niemczech. Osoby zainteresowane karierą w medycynie mogą liczyć na ciekawą karierę z wysokimi zarobkami. Na liście najlepiej płatnych prac nie może zabraknąć IT. Szefowie działów IT oraz programiści cieszą się niezmiennie wysokimi pensjami. Na bardzo satysfakcjonujące pensje mogą liczyć też osoby zajmujące się sprzedażą (na stanowiskach kierowniczych), managerowie inwestycyjni i account managerowie oraz analitycy.

Na dobrą pracę w Niemczech mogą zatem liczyć osoby zajmujące się wieloma różnymi zadaniami, o różnym poziomie kwalifikacji i doświadczenia. Nic dziwnego, że kraj za zachodnią granicą przyciąga wciąż Polaków, dając szansę na zwiększenie swojego poziomu życia i oszczędzenia dużych kwot. Jeśli zastanawiasz się nad zatrudnieniem za granicą, możesz skorzystać z pomocy agencji pracy działającej na wybranym rynku. Sprawdź nasze oferty TUTAJ.

Opublikowano: 3 lutego 2022

Skontaktuj się
z nami

Bezpośrednie oferty pracy
z Niemiec i Kanady

Main form

Zadzwoń już teraz!

+48 22 123 83 69

Czat