ZADZWOŃ JUŻ TERAZ!+48 22 123 83 69
Praca Niemcy - Dungito.pl

Czy warto współpracować z agencją pracy oferującą pracę w Niemczech?

Często poszukiwanie pracy w Niemczech stanowi nie lada wyzwanie. Szczególnie dla osób, które robią to po raz pierwszy. To właśnie takim osobom z pomocą przychodzą agencje pośrednictwa pracy, takie jak Dungito. Współpraca z agencją pracy często ułatwia znalezienie pracy, rozwiewa wątpliwości czy przyspiesza kwestie związane z biurokracją. Duże firmy zagraniczne często nie prowadzą samodzielnie procesów rekrutacyjnych. Firmy przekazują je w ręce doświadczonych agencji, które zajmują się wszystkimi formalnościami i dzięki którym otrzymują kompetentnych pracowników. A co zyskuje potencjalny kandydat, dowiesz się jak agencja pracy Dungito wspiera osoby, chcące znaleźć praca w Niemczech.

Agencja zatrudnienia, biuro pośrednictwa pracy czy agencja pracy, to określenie na agencję, która pośredniczy w kontaktach pomiędzy kandydatem a potencjalnym pracodawcą. W tym przypadku z zagranicy. Główne zadania agencji pracy, to publikowanie ofert pracy za granicą, przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych, selekcja kandydatów, przesyłanie aplikacji z rekomendacją do potencjalnych pracodawców. Ale zakres pomocy może być też większy. Sprawdzone agencje, jak Dungito odpowiednio dopasowują profil kandydata do oferty, zapewniają też pomoc i wsparcie podczas całego etapu rekrutacji, a nawet podczas pierwszych miesięcy pracy.

Praca w Niemczech, zalety pracy za pośrednictwem agencji zatrudnienia

Brak opłat – całkowicie darmowy proces

Wsparcie w poszukiwaniu pracy i cała współpraca z agencją pracy jest całkowicie bezpłatna, dodatkowo przynosi kandydatom wiele korzyści. W cały proces często włączone jest kilka osób, rekruter, doradca personalny czy opiekun kontraktu. To oni dbają, aby na każdym etapie rekrutacji kandydat był dobrze poinformowany oraz aby wszystkie formalności zostały dopięte.

Wiele ofert pracy w Niemczech w jednej agencji

To niewątpliwa korzyść nie tylko dla osób niezdecydowanych, które chcą wyjechać do pracy za granica, ale jeszcze nie określili gdzie oraz w jakim charakterze. Rekruter lub doradca personalny dopasuje oferty do profilu kandydata. Rekruter poleci też najlepszą opcję. Agencja pracy, jak Dungito, współpracuje z wieloma pracodawcami i przedsiębiorcami. Zatem ilość dostępnych ofert pracy za granicą jest duża i daje możliwość wyboru dobrze sprofilowanej oferty, pod konkretnego kandydata, który też ma możliwość aplikowania na kilka stanowisk jednocześnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się oferty pracy za granicą bez znajomości języka lub oferty z przyuczeniem.

Sprawdzone oferty od Dungito

Oferty pracy w Niemczech na wyłączność

Coraz więcej dużych firm Niemieckich przekazuje cały proces rekrutacji w ręce wyspecjalizowanej agencji pracy z kraju, z którego chce pozyskać pracowników. Nie publikują już ofert bezpośrednio, a zdają się na sprawdzonego partnera, który przeprowadzi cały proces i dostarczy już  odpowiednich kandydatów, na konkretne stanowiska. Bo to agencja pracy ma doświadczenie i znajomość rynku pracy w danym kraju. Dlatego nie znajdziemy ich ofert na ogólnych portalach pracy, bo są publikowane wyłącznie przez konkretne i sprawdzone agencje.

Legalność i bezpieczeństwo

To właśnie agencja pracy dba o legalność i bezpieczeństwo zatrudnienia. Współpraca z dobrą agencją pracy jest gwarantem dopełnienia wszystkich formalności. Agencje są sprawdzane przez organy państwowe i muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa.

Elastyczność form zatrudnienia – praca w Niemczech

Agencje zatrudniania oferują różne formy umowy – umowę o pracę, ale też pracę tymczasową czy sezonową. Dzięki temu kandydat może podejmować się różnych prac lub przedłużyć umowę na konkretnym stanowisku. Większość agencji jest elastyczna i ma w swoim portfolio różne formy zatrudnienia.

Bezpłatne zakwaterowanie lub wsparcie w jego znalezieniu

Poszukiwanie zakwaterowania za granica i to na własną rękę może być trudne, zwłaszcza, jeśli robimy to po raz pierwszy i nie mamy dobrej znajomości języka obcego. Dlatego agencje pracy oferują współpracującym z nimi kandydatom bezpłatne zakwaterowanie lub wsparcie w znalezieniu lokum w przystępnej cenie.

Poznaj też inne korzyści pracy w Niemczech w naszym porównaniu

Nowe umiejętności i rozwój zawodowy

Dzięki współpracy z agencją pracy masz też możliwość zdobycia doświadczenia w nowej, wcześniej nieznanej dziedzinie lub branży. Często możesz skorzystać z dodatkowych szkoleń czy przysposobienia do zawodu, dzięki którym kandydat zdobywa potrzebne mu w codziennej pracy umiejętności i tym samym zwiększa swoją wartość na rynku pracy. Uzyskane kursy i kwalifikacje otwierają nowe ścieżki kariery zawodowej i zupełnie nowe możliwości.

Współpraca z agencją zatrudnienia, to niewątpliwie dobry start, aby zacząć pracować za granicą. Warto znaleźć taką agencję, która kompleksowo przeprowadzi cały proces i okaże realne wsparcie potencjalnemu kandydatowi.

Opublikowano: 9 sierpnia 2022

Skontaktuj się
z nami

Bezpośrednie oferty pracy
z Niemiec i Kanady

Main form

Zadzwoń już teraz!

+48 22 123 83 69

Czat